Уперше навесні Полтава проводила домашню гру на своєму рідному стадіоні Локомотив – там провели ремонт, додавши глядацьких місць, зробивши навіс над однією з трибун та довівши до ладу газон. Перед грою полтавці були восьмими, а Сталь – другою в таблиці, однак саме полтавці перемогли 3:2 за доволі драматичних обставин. Це перша поразка команди з Дніпродзержинська («Кам'янчани – до перемоги!» – скандували фанати гостей, натякаючи на колишню, а можливо, і майбутню назву цього міста – Кам'янське), а от полтавці вже мали дві поразки, тож мали реабілітуватися. Додамо ще для цікавості, що наставник сталі Володимир Мазяр колись радував полтавську публіку забитими м'ячами, граючи за Ворсклу у 1999-2001 роках.

Перший тайм команди провели доволі обережно, однак кілька моментів все ж трапилися – воротарі і захист були на висоті. Гості намагалися діяти в атаці часто за допомогою довгих передач на свого бомбардира Станіслава Куліша, що приносило неприємності парі полтавських захисників Бутенін-Бондаренко. Господарі робили ставку на фланги, де діяли Прокіпчук (найкращий асистент ліги) та Насібулін, і комбінації через них на адресу форвардів Зеленевича та Шастала.

Саме після флангової атаки полтавці забили на 38-й хвилині, коли Зеленевич, отримавши пас зліва на хід, у боротьбі з захисником відправив м'яч у сітку повз воротаря Поповича.

Ще за дві хвилини у ворота Сталі було призначено пенальті: Насібулін виконував штрафний, у карному майданчику боротьба Бондаренка й захисника Сталі Пінчука завершилася тим, що останній завалив опонента на газон. Одинадцятиметровий взявся виконувати капітан Полтави Зозуля, однак його сильний удар відбив Єгор Попович.

Це була 41-а хвилина, та ще до перерви Мазяр зробив дві заміни: спершу прибрав свого захисника Олексія Пінчука, який заробив пенальті та отримав за це жовту картку, а також випустив замість Сантрапінських Олега Шутова, щоб зміцнити атаку. Плюс вже після перерви, на 53-й хвилині в центр поля замість центрального півзахисника Карасюка вийшов Сейхан Алієв.

Завдяки цим замінам Сталь пожвавила свою гру і вже на 53-й хвилині після кутового могла відновлювати паритет, але Адамюк пробив в поперечину. Та вже на 55-й хвилині Сталь забила. Алієв, який дві хвилини як вийшов на поле, розпочав атаку в центрі поля, кинувши в прорив на фланг Котляра, той прострілив на лінію воротарської, а Куліш, вигравши забіг у Бутеніна, відправив м'яч у сітку.

Натхненна вдалою грою Сталь забила вдруге вже на 62-й хвилині – і знову відзначився Станіслав Куліш, для якого це вже 17-й гол у двадцяти іграх. Подачу з лівого флангу він не просто прийняв, а й встиг обробити м'яч, користуючись там, що Бутенін на пів секунди загубив свого візаві, – і розстріляв ворота Кучинського.

Федорчук замінив другого форварда Шастала на Вовченка (помінявши перед цим автора гола Зеленевича, а також опорника по позиції), Полтава все частіше перебувала на половині поля гостей. Багато апелював до рішень арбітра наставник гостей Володимир Мазяр.

На 72-й хвилині Полтава зрівняла рахунок. На дальній удар зважився Ярослав Прокіпчук, Попович відбив м'яч, але на добивання підбіг Вовченко – та і з його ударом кіпер упорався. Однак на повторне добивання Насібуліна він уже не встиг зреагувати – 2:2.

Знову Федорчук проводить заміну, пожвавлюючи атаку, Мазяр теж відповідає на це заміною, однак Полтава значно додає у русі завдяки свіжим футболістам. Та на 87-й хвилині Алієв міг ставити крапку, однак його майстерний удар просвистів повз ворота.

А на 91-й хвилині трапився ключовий епізод у матчі. Полтава атакує лівим флангом, у штрафній площі між Василем Білим та форвардом Полтави Микитою Вовченком точиться боротьба за позицію, в результаті чого останній опиняється на газоні. Прапорець бокового судді здіймається в повітря, однак головний рефері Володимир Бондар продовжує матч. І вже після завершення атаки підбігає до бокового, після чого виймає червону картку для Білого і вказує на пенальті.

Апелювати до нього побігли і гравці, і тренер гостей, якого вгамовували і свої, і чужі. У підсумку – Мазяра і його асистента Лащенкова вилучено, як і Білого, пенальті береться виконувати Соломка, пробиває по центру – і лише якимось неймовірним ковзанням від рук воротаря м'яч пролітає під Поповичем – 3:2!

До фінального свистка, який пролунав за кілька секунд, уже нічого цікавого не трапилося, а от після нього Мазяр пішов розбиратися з арбітрами. Знову його тримали і свої, і чужі, апелювала до рефері ледь не вся Сталь, однак поразки це вже не відмінило.

Гості грали надзвичайно ефективно, та не зуміли завоювати бодай очка. Господарі ж здобули перемогу над одним із фаворитів змагань, однак у своїй грі здатні додавати ще. Після гри Мазяр відмовився потиснути руку Федорчукові, трохи спокійніше поговорив із президентом Полтави Соболєвим, однак на прес-конференцію ані він, ані його асистенти так і не прийшли.

Євген Бриж, спеціально для Football.ua

ФК Полтава – Сталь (Дніпродзержинськ) 3:2
Голи: Зеленевич 38, Насібулін 71, Соломка 90+3 (пен) — Куліш 55, 62.

Полтава: Кучинський, Зозуля, Бутенін, Бондаренко, Кравченко, Ковальчук (Боровець, 56), Недоля, Насібулін, Прокипчук (Соломка, 74), Зеленевич (Коркішко, 46), Шастал (Вовченко, 67).

Сталь: Попович, Пінчук (Кучеров, 43), Адамюк, Білий, Кравченко, Платунов, Котляр (Дацюк, 79), Карасюк (Алієв, 53), Каленчук, Сантрапинських (Шутов, 45), Куліш.

Попередження: Зозуля (52) — Кравченко (26), Пинчук (41), Шутов (90+6)

Вилучення: Білий 90+1 (умисний удар суперника, який не володів м'-ячем), тренери "Сталі" Мазяр та Лаврищев (90+2, нецензурні висловлювання на адресу арбітрів)

На 41-й хвилині Зозуля не забив пенальті (воротар)